Факел йөртүчеләр

Ангелина Валерьевна Федорова ________

Билбау көрәше буенча дөнья беренчелеге җиңүчесе


Аделина Рустемовна Заһидуллина ___________

Юниорлар арасында шәхси һәм команда ярышларында Европа беренчелегенең көмеш призеры (2013), юниорлар арасында шәхси зачетта Россия беренчелеге җиңүчесе


Маргарита Игоревна Подлесных _________

Спорт мастеры, баскетбол буенча XXV Бөтендөнья җәйге Универсиада көмеш призеры (Белград, 2009) .


Андрей Алексеевич Пеньков _______

Дөнья чемпионатының бронза призеры (2012), тхэквондо буенча Европа чемпионы (2011), Европа чемпионатларының бронза призеры (2012, 2013)


Екатерина Игоревна Воронина ________

Спорт мастеры, Европа, Дөнья чемпионатлары катнашучысы, биш ярышны берләштергән дисциплина буенча Россия беренчелеге һәм чемпионатлары, яшьләр спартакиадасы призеры.


Анна Николаевна Филимонова _______________

Пауэрлифтинг буенча спорт мастеры, Европа беренчелеге чемпионы (2013), күп мәртәбә Россия чемпионатлары җиңүчесе.


Алексей Николаевич Чальцев _______

Чаңгы буенча ике төрле дисциплинаны берләштергән спорт мастеры, Россия беренчелегенең көмеш һәм бронза призеры, Россия чемпионы, «Олимпия резервы» мәктәбенең ике төрле дисциплина кертелгән чаңгы бүлеге тренер-укытучысы.


Марат Рафаэлевич Йосыпов ______

СССРның спорт мастеры, халыкара класслы спорт мастеры, World Cup 2010 җиңүчесе, коляскада фехтовкалау буенча Россиянең паралимпия җыелма командасы әгъзасы, Европа һәм Россия кубоклары, Дөнья кубогы һәм дөнья чемпионатларының бик күп тапкыр җиңүчесе һәм призеры, XIII һәм XIV җәйге Паралимпия уеннары катнашучысы (Пекин, 2008, Лондон, 2012).


Елена Алексеевна Сенюкова ________

Спорт мастеры, студентлар арасында академик ишү буенча Дөнья чемпионаты призеры, яшьләр арасында биш мәртәбә Россия беренчелеге җиңүчесе, Россия чемпионатының бронза призеры, Россия кубогы көмеш призеры, Олимпиада программасына кертелмәгән Россия чемпионатының көмеш призеры.


Олег Васильевич Матыцин _______

FISUның беренче вице-президенты, Россия студентлар спорты союзы президенты.