2013 елгы XXVII Бөтендөнья җәйге Универсиада, Казан,

6-17 июль
РУСENGТАТ

Казанда җиңел атлетика буенча Россия чемпионаты тәмамланды

Ил чемпионаты йомгаклары буенча Европа-2014 чемпионатында катнашу өчен Россия җыелма командасының башлангыч составы оештырылды

Хатын-кызлар

Ядрә ыргыту

Евгения Колодко (Мәскәү/Якутия) ышанычлы җиңү яулады, Олимпия уеннарының көмеш призеры.

1. Евгения Колодко – 19,29 м

2. Ирина Тарасова – 18,06 м

3. Анастасия Бессольцева – 16,96 м

Сөңге ыргыту

1. Виктория Сударушкина – 58,53 м

2. Оксана Громова – 53,96 м

3. Ксения Зыбина – 53,92 м

200 метрга йөгерү

1. Елизавета Савлинис – 23,25 с

2. Екатерина Вуколова – 23,29 с

3. Александра Федорива-Шпаер – 23,45 с

1500 метрга йөгерү

Казанда Мәскәү һәм Омск өлкәләре данын яклаучы Светлана Карамашева, Россиядә бу сезонда иң яхшы нәтиҗә күрсәтеп, җиңүче дип танылды.

1. Светлана Карамашева – 4.04,45 м

2. Татьяна Томашева – 4.06,77 м

3. Екатерина Шармина – 4.07,45 м

Өчләтелгән сикерү

1. Екатерина Конева – 14,84 м

2. Алсу Муртазина – 14,50 м

3. Ирина Гуменюк – 14,31 м

100 метрга дүртлек эстафетасы

1. Мәскәү-2 – 43,30 с

2. Иркутск өлкәсе – 44,60 с

3. Мәскәү-1 – 44,84 с

400 метрга дүртлек эстафетасы

1. Мәскәү – 3.29,57 м

2. Пермь  крае – 3.30,05 м

3. Свердловск өлкәсе – 3.32,01 м

Ир-атлар

Өчләтелгән сикерү

1. Алексей Федоров – 17,07 м

2. Юрий Ковалев – 16,63 м

3. Игорь Спасовходский – 16,57 м

Биеклеккә сикерү

Россия җыелмасы лидеры Иван Ухов булмаганда, стадионда шәхси рекорд куеп, Даниил Цыплаков җиңү яулады.

1. Даниил Цыплаков – 2,32 м

2. Алексей Дмитрик – 2,28 м

3. Дмитрий Семенов – 2,26 м

200 метрга йөгерү

1. Константин Петряшов – 21,22 с

2. Валентин Морозов – 21,43 с

3. Вячеслав Колесников – 21,45 с

800 метрга йөгерү

1. Иван Нестеров – 1.50,76 м

2. Степан Поистогов – 1.51,13 м

3. Влас Бредихин – 1.51,64 м

Диск ыргыту

1. Глеб Сидорченко – 62,47 м

2. Виктор Бутенко – 61,98 м

3. Магомедсалам Магомедов – 60,56 м

100 метрга дүртлек эстафетасы

1. Санкт-Петербург (Максим Рафилович, Константин Петряшов, Иван Шаблюев, Артур Рейзбих) – 40,15 с

2. Иркутск өлкәсе (Вячеслав Егоров, Александр Фильшин, Артем Копырялов, Михаил Идрисов) – 40,17 с

3. Мәскәү (Александр Шпаер, Роман Смирнов, Вячеслав Колесниченко, Валентин Морозов) – 40,19 с

400 метрга дүртлек эстафетасы

1. Төмән өлкәсе – 3.06.32 м

2. Санкт-Петербург – 3.06,84 м

3. Пермь крае – 3.06,93 м

“Спорт проектлары башкарма дирекциясе” матбугат хезмәте

Wuolglrr9i
Видео.Чемпионат России по легкой атлетике 26.07.2014